Yarışma 3 Nisan-1 Mayıs Tarihleri Arasında Yapılacak

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı güvenilir gıda konusunda çocuklarda bilinç ve farkındalık oluşturmak amacıyla ”Geleceğimizin Gözüyle Güvenilir Gıda Ulusal Resim Yarışması” nın ikincisini düzenliyor. Gıda Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı gıda konusunda bilinçli bir nesil yetiştirmek amacıyla  “Geleceğimizin Gözüyle Güvenilir Gıda  Ulusal Resim Yarışması’nın ikincisini düzenliyor. Türkiye genelinde bulunan özel ve resmi ilkokulların 2., 3. ve 4.sınıf öğrencilerinin katılabileceği yarışmaya, Türkiye Süt, Et, Gıda Sanayicileri ve Üreticileri Birliği (SETBİR) sponsor olacak.

3 Nisan-1 Mayıs 2015 tarihleri arasında başvurulabilecek yarışma ile Çocukların hayallerini resim aracılığıyla görsel bir şölene dönüştürecek yarışmayla, özellikle geleceğin bireyleri olacak çocuklarda, güvenilir gıdaya dönük bilinç ve farkındalık yaratılması hedefleniyor.

81 ili, kapsayacak yarışmada yurt genelinde dereceye giren resimler arasından belirlenecek olan Türkiye 1.’si, 2.si ve 3.’süne de ödüller verilecek. Yarışma kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı ile de işbirliği yapılacak. Yarışma sonunda dereceye giren eserlerden oluşan gezici sergi, tüm Türkiye’yi dolaşacak.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanı Halil İbrahim Gül ve SETBİR Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Ilgaz, “Geleceğimizin Gözüyle Güvenilir Gıda 2. Ulusal Resim Yarışması”na ilişkin bir sözleşme imzaladı. 27 Ocak Salı günü imzalanan sözleşme ile SETBİR, resim yarışmasının sponsorluğunu üstlendi.

Özel ve resmi ilkokulların 1. 2., 3. ve 4.sınıf öğrencilerinin katılabileceği yarışmada 81 ilin 1., 2.ve 3.’lerine toplam 243 ödül verilecek.

http://www.tarimtv.gov.tr/HD6116_yarisma-3-nisan-1-mayis-tarihleri-arasinda-yapilacak.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.